Fotogalerie

Okno Dveře Okno Dveře Okno

Náš sortiment

Dřevěná okna

Pokud dům nemá dokonalá okna, sám nemůže být dokonalý. Proto jsou vysoké nároky zákazníků při výběru oken pochopitelné. A zdá se, že právě dřevěná okna mohou tato náročná očekávání splnit.
Ve prospěch dřeva hovoří hlavně nejnižší hodnoty délkové roztažnosti ze všech materiálů využívaných k výrobě oken. Měření totiž ukázala, že okenní rámy se mohou ohřát na slunci až na teplotu 80°C. U dřeva jsou tedy z tohoto důvodu vyloučeny případné netěsnosti, které vznikají právě vlivem tepelné roztažnosti. A tato vlastnost je tedy zároveň garancí vynikající zvukové a tepelné izolace. Zároveň jsou účinnou ochranou před prudkým deštěm a námrazou.
Na výrobu dřevěných oken se nejčastěji využívá tuzemský smrk, evropský dub, ale také světlé nebo tmavé indonéské meranti. Ochranné nátěry a krycí laky zachovávají dřevo přirozeně krásné. Vybírat však můžete i ze široké škály barev speciálně určených na dřevěná okna.
Jako u všech typů oken, i u dřevěných závisejí tepelněizolační vlastnosti především na zasklení. Používáno bývá izolační dvojsklo nebo trojsklo.

Plastová okna

Okna jsou nedílnou součástí obvodového pláště domu. Zajišťují lidem pohodlné využívání interiérových prostor a díky pronikání přirozeného světla zajišťují i dobré světelné podmínky v jednotlivých místnostech. Jsou přímo vystavována vysoké zátěži v podobě povětrnostních vlivů a střídání ročních období, musí být tedy odolná a schopná tyto podmínky dobře snášet. Jejich odolnost jim dodává právě materiál, který je použitý na jejich výrobu. Číslem jedna jsou na našem současném trhu okna plastová.
Plast jako výrobní materiál známe pouze několik desetiletí, ale za tu dobu prokázal spoustu svých dobrých vlastností, mezi které patří zejména dlouhá životnost a velmi dobrá zpracovatelnost. Proto se osvědčil i při výrobě plastových oken. V současnosti díky dokonalým výrobním technologiím a mnohaletým výrobním zkušenostem dnešní plastová okna splňují ta nejnáročnější uživatelská kritéria.
Běžně životnost plastových oken dosahuje 35 let, a to beze změny tvaru a izolačních vlastností. Plastová okna jsou odolná proti slunečnímu záření, vlhkosti, působení chemikálií i proti vzniku plísní.
V současné době se stále zvyšuje tlak na úspory energií, a tak i pro výrobu plastových oken jsou častěji využívány kvalitnější typy zasklení. Jedná se v zásadě buďto o trojskla anebo dvojskla se speciálními meziokenními fóliemi. Při jejich využití je možné docílit hodnot propustnosti skel Ug = 0,5 až 0,7 W/m2K, dvojitá fólie dokonce dokáže zajistit ještě nižší hodnotu, a to Ug = 0,36 W/m2K.

Dřevěné eurodveře

Od dveří očekáváme, že díky své vnější úpravě vhodně doplní exteriér domu či bytu. Vzhledem k současné široké nabídce je možné vybírat z mnoha typů, ať už zpracovaných v klasickém nebo moderním designu.
Eurodveře je obecné označení pro dveře, kde tloušťka dveřní konstrikce musí vyhovovat platným evropským normám. Dřevěné eurodveře vyráběné naší firmou jsou k dostání ve třech typech: Typ 68 mm, dále typ 78 mm a typ 92 mm.
V soukromé zástavbě jsou dřevěné dveře nejoblíbenější, používají se dokonce až v 60 % případů. Jsou vizuálně tak různorodé, že své uplatnění najdou jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích.

Dřevohliníková okna

Díky použití hliníku se u tohoto okna nemusíme obávat zvýšené nutnosti údržby z vnější strany a díky dřevu nepřicházíme o estetickou stránku a ani neztrácíme příjemný pocit z kontaktu se dřevem.
Spojení dřeva jako materiálu dobře recyklovatelného s dlouhou životností a dobrými tepelněizolačními vlastnostmi zabraňující rosení s hliníkem povrchově upraveným práškovou barvou, tvrzenou při teplotě mezi 180 a 200 °C, vytváří harmonický celek. Takto koncipované dvoumateriálové okno splňuje náročná kritéria prostupu tepla.

Kontaktujte nás

Truhlářství Luboš Hartl
Jezdovice 97
589 01   Třešť

tel.: 567 214 056